Gruzja-warsztaty fotograficzne 9-18.09.2022

Szczegóły poniżej

fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik

Dzień 1 9.09.2022
Wylot z Warszawy – Okęcie do Tbilisi ok 23:00

Dzień 2 10.09.2022
Przylot do Tbilisi ok 4.00 nad ranem. Przejedziemy na odpoczynek do hotelu do Tbilisi. Po późnym śniadaniu udamy się na spacer po mieście, by zorientować się w terenie i poznać miejskie smaczki fotograficznie. Wieczorem udamy się na pierwszą powitalną suprę (biesiadę).

Dzień 3 11.09.2022
Po śniadaniu wyjeżdżamy na Gruzińską Drogę Wojenną odwiedzając po drodze pięknie położoną nad turkusowym jeziorem twierdzę Ananuri oraz pomnik przyjaźni gruzińsko-rosyjskiej z oszałamiającym widokiem na Czarci Wąwóz i pasmo Kaukazu. Po przejechaniu przez przełęcz Krzyżową (2399 m n.p.m.) udamy się obok starych tuneli przeciwlawinowych do wsi Kobi. Jeśli pogoda pozwoli wjedziemy naszymi autami terenowymi nieco w głąb Doliny Truso – jednej z najpiękniejszych na Kaukazie, by wśród poosetyjskich ruin wiosek podziwiać majestatyczne góry. Późnym popołudniem dojedziemy do Stepantsmindy, gdzie noc spędzimy w rodzinnym pensjonacie.

Dzień 4 12.09.2022
Jeśli warunki drogowe oraz pogodowe pozwolą, będzie możliwy wjazd na płaskowyż przy klasztorze Św. Trójcy nad wsią Gergeti, skąd pięknie widać Kazbek oraz oblewaną słońcem dolinę. Po śniadaniu i chwili odpoczynku udamy się do wsi Kobi, skąd kolejką gondolową pojedziemy na płaskowyż góry Sadzele (ok. 3000 m n.p.m.) skąd spojrzymy jeszcze raz na region Khevi, a z odrobiną pogodowego szczęścia na Kazbek z drugiej strony. Wrócimy do turkusowego jeziora i tam przez góry przejedziemy do Telavi – stolicy regionu winnego – Kachetia. Tam wieczorem czeka nas samodzielne przygotowywanie czurczcheli (orzechy oblane masą z soku owocowego), degustacja wina z miejscowej winnicy oraz pieczenie chleba w tradycyjnym piecu Tone.

Dzień 5 13.09.2022
Po śniadaniu udamy się na miejski bazar w celu zakupu serów i owoców na piknik na górką łąkę, która z pewnością przyspieszy bicie serca. Z Telavi udamy się do Pszaweli i tam skręcimy na górską drogę do Tuszetii – najdzikszej i jednocześnie z najbardziej autentyczną kulturą regionu, który graniczy z Dagestanem i Czeczenią. W zależności od pogody i natężenia ruchu zatrzymamy się na przełęczy Abano (2850 m n.p.m.) lub poniżej na piknik. Po drodze będzie wiele czasu i możliwości na piękne zdjęcia krajobrazowe. Miejsce może być nadmiarem emocji dla osób z lękiem wysokości. Późnym popołudniem dojedziemy do Dolnego Omalo, gdzie na biesiadę i nocleg zatrzymamy się u lokalnych gospodarzy.

Dzień 6 14.09.2022
Przy dobrych warunkach pogodowych możliwe wyjście na wschód słońca powyżej wioski lub na łąkę pod wioską. Po śniadaniu zostawiamy nasze bagaże w pensjonacie i wyruszamy do doliny Pirikity Alazani. Najpierw udamy się do Dano, wyżej położonej wsi skąd pójdziemy na mały spacer po okolicznych górkach by dotrzeć do twierdzy Kvavlo. Następnie zejdziemy do wsi Darlto, odrestaurowanej z domami obronnymi. Stamtąd udamy się na lunch do zaprzyjaźnionej gospodyni, która mieszka w kolejnej wsi – Czeszo. Po lunchu odwiedzimy jeszcze pobliską Parsmę. W zależności o czasu i pogody, w drodze powrotnej do Omalo wejdziemy jeszcze na zachód słońca na twierdzę Keselo

Dzień 7 15.09.2022
Po śniadaniu opuścimy Omalo i Tuszetię i udamy się w drogę powrotną do Doliny Alazańskiej, gdzie czekają na nas degustacje wina. Na noc udamy się do pięknie położonego Sighnaghi, nazywanego miastem miłości, gdzie odpoczniemy po długiej drodze.

Dzień 8 16.09.2022
Po wczesnym śniadaniu udamy się do Dedoplis Tskharo, gdzie po załatwieniu formalności i zakupach na lokalnym bazarze, skierujemy się na płaskowyż Shiracki i dalej do Parku Narodowego Vashlovani. Panuje tam typowy stepowy krajobraz, przerywany kanionami okresowych rzek i wyrzeźbionych kanionów. Tam również zatrzymamy się na noc, którą spędzimy w namiotach, by być kolejnego dnia gotowi na spektakularny wschód słońca. Tego wieczoru czeka nas ognisko pod rozgwieżdżonym niebem, szaszłyki i nocne opowieści (w razie niepogody, opcja noclegu w pensjonacie bliżej cywilizacji).

Dzień 9 17.09.2022
Po śniadaniu przejedziemy do Dedoplis Tskharo, a stamtąd wrócimy do cywilizacji do Tbilisi. Tego dnia głównie odpoczywamy, zaopatrujemy się w przyprawy, wino, mamy czas na samodzielne chodzenie po mieście. Wieczorem uroczysta supra pożegnalna z pokazem regionalnych tańców gruzińskich. Nocleg w Tbilisi

Dzień 10 18.09.2022
Ok 2.30 wyjazd na lotnisko, odprawa i powrót do Polski.

Organizatorem jest biuro podróży ISARI - Photography & Adventure Expeditions
Prowadzący : Magdalena Konik i Paweł Uchorczak.

Cena: 760 euro + lot do Gruzji
Cena zawiera:

- transport autami terenowymi Mitsubishi Delica (2 auta)
-noclegi,
- wyżywienie 2 razy dziennie
- koszty kierowców, przewodnika i prowadzącego fotografa,
- warsztaty kulinarne do fotografowania
- bilety wstępu wejściówka fotograficzna do kanionu Martwili i Okatse
- warsztaty fotograficzne.

Cena nie zawiera:
- przelotu
- ubezpieczenia
- ewentualnych lunch’ów
- własnych wydatków.
Zapisy u mnie- następnie przekazuję kontakt do biura podróży w sprawie dogrania wszystkich formalności.


Czy te warsztaty są dla mnie? 
Jeśli chcesz poznać tajniki fotografii krajobrazu, dowiedzieć się jak robi się profesjonalne zdjęcia pejzażowe. Jakich technik używam w swoich fotografiach a przy tym poznać innych zapalonych fotografów to odpowiedź jest tylko jedna :)
Na warsztatach zaczynam od podstaw fotografii także, nie musisz mieć żadnej wiedzy by brać udział w warsztatach. Wszystkiego Cię nauczę, by poprawić jakość Twoich zdjęć. Podczas trwania warsztatów masz moją stałą opiekę w doborze odpowiednich ustawień, użycia filtrów oraz podpowiedzi dotyczące kompozycji.
Jaki sprzęt muszę posiadać na warsztaty? 
Nie ma wymogów dotyczących sprzętu który musi być na warsztatach. Uczę na takim sprzęcie jaki posiada uczestnik. Dużym plusem jak Twój aparat ma tryb manualny, dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć i ćwiczyć zasady ekspozycji. Mile widziane akcesoria na warsztatach to : statyw, filtry(nie musisz kupować na siłę- jak nie wiesz jakie to napisz do mnie), pilot/wężyk spustowy. W kwestii sprzętu możesz śmiało mnie pytać. 
Jak zapisać się na warsztaty? 
Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na tej stronie. Możesz zapisać się również przez mój email- puchorczak@gmail.com W razie pytań proszę pisać lub dzwonić +48 503309544. Zapraszam Cię serdecznie do grupy warsztatowej na Facebooku
-> GRUPA WARSZTATOWA
Do zobaczenia na warsztatach! 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (Lista rezerwowa)
Zapisz się na warsztaty :)
Dziękuję za zgłoszenie! Skontaktuję się z Tobą najszybciej jak będę mógł i podam resztę niezbędnych danych :)
*Wysyłając mi wiadomość poprzez ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją twojego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania i przesłania Ci mojej odpowiedzi. Informuję Cię, że przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest  Paweł Uchorczak z siedzibą w Opolu, ul. Rzeszowska 4/3.

fot. Magdalena Konik

fot. Magdalena Konik

Inne warsztaty

Powrót na górę.