Gruzja-warsztaty fotograficzne 6-13.06.2022

Szczegóły poniżej


Dzień 1
Wylot z Polski (Katowice) w godzinach wieczornych. Przylot do Kutaisi ok. 21.00 czasu lokalnego. Zakwaterowanie w Kutaisi w pensjonacie. Uroczysta kolacja na powitanie. Nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Przejazd na bazar miejski, czas na zakup owoców/wina na drogę, pierwszy kontakt z Gruzinami przy zdjęciach. Przejazd do Czchorii – do wioski etnograficznej Sisa Tura – warsztaty kulinarne, tradycyjne stroje gruzińskie. Przejazd do Mestii z kilkoma przystankami przy dobrym świetle na zdjęcia. Zachód słońca z widokiem na Mestię (jeśli pogoda pozwoli). Swańska kolacja z tradycyjnymi potrawami i nocleg w centrum Mestii.
Dzień 3
Wcześnie rano, przed wschodem, wyjazd autami terenowymi do jezior Koruldi (dokąd droga będzie przejezdna, ewentualnie do punktu widokowego na góry, jeśli na drodze będzie śnieg), czas na zdjęcia. Powrót do Mestii na późne śniadanie. Po śniadaniu wizyta w Domu Swańskim rodziny Margiani i zwiedzanie wieży obronnej. Przejazd do Ushguli, zakwaterowanie w pensjonacie. Czas na lekki lunch. Przejazd w stronę Szchary – najwyższej góry Gruzji, a dalej trekking w stronę lodowca. Powrót pieszo do wioski na kolację i fotografowanie zachodu słońca. Nocleg.
Dzień 4
Wczesna pobudka i wyjście nad wioskę na wschód słońca. Powrót na śniadanie, chwila na spakowanie i odpoczynek. Przejazd do Hatsvali i wjazd wyciągiem na punkt widokowy na całą Swanetię (o ile pogoda pozwoli). Przejazd (dłuższy) do Batumi, po drodze czas na lunch. W Batumi wieczorem spacer po mieście – zachód na plaży + ew. nocna fotografia. Kolacja na mieście i nocleg.
Dzień 5
Śniadanie. Spacer po mieście, porcie i bazarze. Wizyta na targu rybnym na lunch. Luźniejszy dzień. Wieczorem zdjęcia w porcie lub na plaży. Kolacja na mieście i drugi nocleg w Batumi.
Dzień 6
Poranek zdjęciowy w porcie. Śniadanie w porcie. Powrót do pensjonatu, pakowanie i wyjazd w drogę w górską część Adżarii do wiosek pasterskich. Przyjazd do Goderdzi i spacer po muzułmańskich wioskach, rozmowy z mieszkańcami. Przejście do Lodidziri i przygotowanie do noclegu w gospodzie pasterskiej (lub w pensjonacie w Goderdzi). Nocleg
Dzień 7
Pobudka na wschód słońca. Śniadanie z pasterzami i przejazd do Borjomi na lunch. Po drodze poranne górskie krajobrazy. W Borjomi lunch i spacer po uzdrowisku. Możliwość kąpieli w wodach mineralnych. Przejazd na wieczór do Kutaisi. Zakwaterowanie w hostelu i pożegnalna supra. Nocleg
Dzień 8
Śniadanie w hostelu. Przejazd do Kanionu Okatse i kanionu Martvili. Powrót do Kutaisi późnym popołudniem. Możliwość zakupu pamiątek, przypraw, wina itd. Obiadokolacja na mieście. Przejazd na lotnisko ok. godziny 19.00, odprawa i wylot do Polski. Przylot do Polski ok. godz. 22.00 czasu lokalnego.

Organizatorem jest biuro podróży ISARI - Photography & Adventure Expeditions
Prowadzący : Magdalena Konik i Paweł Uchorczak.

Cena: 760 euro + lot do Gruzji
Cena zawiera:

- transport autami terenowymi Mitsubishi Delica (2 auta)
-noclegi,
- wyżywienie 2 razy dziennie
- koszty kierowców, przewodnika i prowadzącego fotografa,
- warsztaty kulinarne do fotografowania
- bilety wstępu wejściówka fotograficzna do kanionu Martwili i Okatse
- warsztaty fotograficzne.

Cena nie zawiera:
- przelotu
- ubezpieczenia
- ewentualnych lunch’ów
- własnych wydatków.
Zapisy u mnie- następnie przekazuję kontakt do biura podróży w sprawie dogrania wszystkich formalności.


Czy te warsztaty są dla mnie? 
Jeśli chcesz poznać tajniki fotografii krajobrazu, dowiedzieć się jak robi się profesjonalne zdjęcia pejzażowe. Jakich technik używam w swoich fotografiach a przy tym poznać innych zapalonych fotografów to odpowiedź jest tylko jedna :)
Na warsztatach zaczynam od podstaw fotografii także, nie musisz mieć żadnej wiedzy by brać udział w warsztatach. Wszystkiego Cię nauczę, by poprawić jakość Twoich zdjęć. Podczas trwania warsztatów masz moją stałą opiekę w doborze odpowiednich ustawień, użycia filtrów oraz podpowiedzi dotyczące kompozycji.
Jaki sprzęt muszę posiadać na warsztaty? 
Nie ma wymogów dotyczących sprzętu który musi być na warsztatach. Uczę na takim sprzęcie jaki posiada uczestnik. Dużym plusem jak Twój aparat ma tryb manualny, dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć i ćwiczyć zasady ekspozycji. Mile widziane akcesoria na warsztatach to : statyw, filtry(nie musisz kupować na siłę- jak nie wiesz jakie to napisz do mnie), pilot/wężyk spustowy. W kwestii sprzętu możesz śmiało mnie pytać. 
Jak zapisać się na warsztaty? 
Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na tej stronie. Możesz zapisać się również przez mój email- puchorczak@gmail.com W razie pytań proszę pisać lub dzwonić +48 503309544. Zapraszam Cię serdecznie do grupy warsztatowej na Facebooku
-> GRUPA WARSZTATOWA
Do zobaczenia na warsztatach! 


Zapisz się na warsztaty :)
Dziękuję za zgłoszenie! Skontaktuję się z Tobą najszybciej jak będę mógł i podam resztę niezbędnych danych :)
*Wysyłając mi wiadomość poprzez ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją twojego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania i przesłania Ci mojej odpowiedzi. Informuję Cię, że przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest  Paweł Uchorczak z siedzibą w Opolu, ul. Rzeszowska 4/3.

Inne warsztaty

Powrót na górę.