SPECYFIKACJA
Dane ze strony producenta www.manfrotto.com.pl


MANFROTTO PRO LIGHT BUMBLEBEE 230 widok z przodu

MANFROTTO PRO LIGHT BUMBLEBEE 230 widok z tyłu

System Air Support na plecach

Materiał z którego wykonany jest plecak-wodoodporna tkanina nylonowo/poliestrowa Rip-Stop

Camera Protetcion System

Plecak wraz ze sprzętem

Dodatkowa kieszeń

Kieszeń na przedniej klapie

Brakuje mi tu kieszeni/siatki na drobne przedmioty
Ciekawym pomysłem jest zastosowanie osobnego pokrowca w który możemy spakować obiektywy a całość włożyć do głównej komory plecaka i przymocować na rzepy. W zestawie z plecakiem otrzymujemy osłonę DuoFace. Nie jest to zwykły pokrowiec który ma chronić plecak przed deszczem- zastosowano w nim również system odbijający promienie słoneczne dzięki czemu nasz plecak nie będzie się przegrzewał w wysokiej temperaturze.

Dodatkowy pokrowiec na obiektywy

Złożona osłona

Srebrna osłona odbija promienie słoneczne

Zabezpieczenie przed otwarciem plecaka

Sakwa na pasie biodrowym

Uchwyt do przenoszenia

Klamry ITW Nexus

System nośny

Przegroda na laptopa
Plecak posiada przegrodę na laptopa 17 calowego. Ten element plecaka nie zdobył mojej sympatii. Przegroda jest bardzo ciasna- laptopa trzeba wręcz wciskać do środka i jest mocno ściśnięty.
Mocowanie statywu
Jako fotograf krajobrazu dużą uwagę zwracam na system mocowania statywu i jego transportowanie wraz z plecakiem. W MANFROTTO PRO LIGHT BUMBLEBEE 230 zastosowano mocowanie statywu o nazwie Never Lose z chowanym paskiem. Daje one dużą wygodę z przypinaniem statywu do plecaka. Na poniższych zdjęciach prezentuje jak wygląda to mocowanie.

Mocowanie NeverLose

Przypięty statyw Manfrotto BeFree GT

Plecak ze statywem

Kieszeń w którą chowane są nogi statywu

Plecak ze statywem

Tutaj mały minus za system zapinania/odpinania klamry- jest to trochę czasochłonne. Myślę, że lepszym rozwiązaniem był by zapinany klips- zajmowało by mniej czasu zdejmowanie statywu. Ogólnie plecak ze statywem nosi się dobrze, jednak przy cięższym statywie czuć wyraźnie że ciężar ciągnie nas na lewą stronę. Osobiście jestem zwolennikiem przypinania statywu równolegle do plecaka- na przedniej klapie- dzięki temu mamy dobrze wyważony środek ciężkości. Statyw możemy jeszcze nosić poprzez włożenie za uchwyt na pasie biodrowym- lecz na dłuższą chwilę jest to nie wygodne.

Prowansja


Alternatywne mocowanie statywu

Podczas testów w Prowansji

Autor wraz z plecakiem