Portugalia 15-22.11.2024

Szczegóły poniżej

Fotowyprawa do Portugalii, obejmująca Lizbonę i region Nazaré, to doskonała okazja do odkrywania piękna tego kraju przez obiektyw aparatu. Lizbona, z jej kolorowymi dzielnicami i bogatą historią, oraz Nazaré, znana z gigantycznych fal i malowniczych widoków, oferują różnorodne motywy fotograficzne

Termin:  15-22.11.2024

Koszt udziału w 7-dniowej fotowyprawie do Portugalii :
3600 PLN (7 osób), 3800 PLN (6 osób), 4200 PLN (5 osób)


Cena zawiera:
-7 noclegów (Region Nazare, Region Sintra i Lizbona)

- warsztaty fotograficzne z Pawłem Uchorczakiem,
-Koszt paliwa oraz opłaty drogowe;
- Ubezpieczenie podróżne;
- Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

Cena nie zawiera:
- Biletów lotniczych do Lizbony, 
- Wyżywienia na miejscu ( gotujemy w pełni wyposażonych kuchniach zapewnionych w miejscach noclegowych oraz korzystamy z lokalnych restauracji)
- Innych kosztów niewymienionych wcześniej

Organizatorem fotowyprawy jest :
BIURO PODRÓŻY MAGIC TRAVEL Z OPOLA  +48 534 752 786


Ramowy plan wyprawy : 

Dzień 1 - Przylot do Lizbony kierujemy się do naszego miejsca noclegowego w okolicy Nazare, jeśli zdążymy na zachód Słońca to wykonamy go nad Atlantykiem.
Dzień 2- Poranek w miasteczku Nazare, jeśli warunki dopiszą to będziemy polować na ogromne fale, następnie fotograficzne zwiedzanie regionu i zachód Słońca nad kamienistym brzegiem Atlantyku w okolicach Vale Furado.
Dzień 3-  Poranny plener w okolicach miasta Alcobaca, skupimy się na pięknych zabytkach tego miasta widocznych z okolicznego wzgórza. Na zachód Słońca wybierzemy się do miasteczka Peniche.
Dzień 4- Kolejne poranne polowanie na duże fale w Nazare, powoli żegnamy się z tym regionem i kierujemy się na południe w kierunku regionu Sintra. Zachód Słońca na malowniczej plaży Ursa. 
Dzień 5- Poranek z widokami na Sintrę, tego dnia też będziemy zwiedzać to miejsce. Dzień zakończymy na Praia do Louriçal.
Dzień 6- Pakujemy walizki i kierujemy się do Lizbony, tutaj spędzimy następne 2 dni. Fotografowanie stolicy Lizbony zaczynamy od spaceru wśród uliczek, uganianiu się za tramwajami. 
Dzień 7- Dzień zaczniemy od fotografowania wieży Belem, następnie zwiedzamy miasto spoglądając na nie naszymi obiektywami. Zachód Słońca z widokiem na jeden z mostów.
Dzień 8- Ostatnia kawa oraz Pastéis de nata i kierujemy się na lotnisko.

Plan jest ramowy i może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, poszczególne miejsca plenerowe będą na bieżąco dostosowywane do odpowiednich warunków pogodowych. 

Podczas szkolenia z fotografii krajobrazowej uczestnicy mają cały czas wsparcie techniczne prowadzącego warsztaty.


Kto prowadzi fotowyprawę? 
Paweł Uchorczak- doświadczony prowadzący z 10 letnim doświadczeniem w szkoleniu fotografii. Jego prace były nagradzane  w wielu konkursach międzynarodowych. Jest ambasadorem regionu EMEA marki Canon. 
Czym jest wycieczka fotograficzna (fotowyprawa)? 
Wycieczka fotograficzna to podróż organizowana z myślą o pasjonatach fotografii, którzy chcą nie tylko zwiedzić interesujące miejsca, ale także uwiecznić je na zdjęciach. To doskonała okazja do połączenia podróży z pasją do fotografowania, gdzie uczestnicy mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności, eksplorowania nowych miejsc i dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi entuzjastami fotografii. Podczas wycieczki fotograficznej, grupa fotografów zazwyczaj podąża za wyznaczonym trasą, która obejmuje różnorodne lokalizacje o interesującej architekturze, przyrodzie, kulturze lub krajobrazach. Mogą to być miejsca takie jak zabytki, parki narodowe, malownicze plaże, miasta z charakterystyczną atmosferą, czy też obszary wiejskie z unikalnymi krajobrazami. To wyjątkowy sposób na odkrywanie świata i tworzenie niezapomnianych wspomnień w formie fotografii.
Jaki sprzęt muszę posiadać?
Nie ma wymogów dotyczących sprzętu który musi być na warsztatach. Uczę na takim sprzęcie jaki posiada uczestnik. Dużym plusem jak Twój aparat ma tryb manualny, dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć i ćwiczyć zasady ekspozycji. Mile widziane akcesoria na warsztatach to : statyw, filtry(nie musisz kupować na siłę- jak nie wiesz jakie to napisz do mnie), pilot/wężyk spustowy. W kwestii sprzętu możesz śmiało mnie pytać. 
Jak zapisać się na wyprawę fotograficzną? 
Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na tej stronie. Możesz zapisać się również przez mój email- puchorczak@gmail.com W razie pytań proszę pisać lub dzwonić +48 503309544. Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia- przekazuję kontakt do biura podróży w celu załatwienia formalności. Zapraszam Cię serdecznie do grupy warsztatowej na Facebooku
-> GRUPA WARSZTATOWA
Do zobaczenia!
 Fotowyprawa do Lizbony i Nazaré to niezapomniane doświadczenie, które pozwoli uchwycić piękno i różnorodność Portugalii w wyjątkowy sposób.


FORMULARZ ZAPISU NA WARSZTATY PONIŻEJ
Zapisz się na warsztaty :)
Dziękuję za zgłoszenie! Skontaktuję się z Tobą najszybciej jak będę mógł i podam resztę niezbędnych danych :)
*Wysyłając mi wiadomość poprzez ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją twojego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania i przesłania Ci mojej odpowiedzi. Informuję Cię, że przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest  Paweł Uchorczak z siedzibą w Opolu, ul. Rzeszowska 4/3.

Inne warsztaty

Powrót na górę.