Islandia Marzec 2021

Szczegóły poniżej

TERMIN Ok 10-15.03.2021
KOSZT 3000 zł + lot.
Dzień 1

Lądujemy ok 19.40 w Keflavik i właśnie teraz zaczyna się nasza przygoda z Islandią. Następnie udajemy się w podróż do pierwszego punktu. Liczę na zorze polarna którą będziemy fotografować podczas podróży.

Dzień 2

Wstajemy rano na zwiedzanie Golden Circle czyli Park Narodowy Thingvellir, Geysir,Strokkur i liczne wodospady, kończymy zachodem słońca w okolicy wodospadu Gullfoss. Po zachodzie udajemy się na południowy wschód w okolice wodospadu Skógafoss. Po drodze zatrzymamy się by sfotografować jeden z najpopularniejszych wodospadów- Seljalandsfoss.

Dzień 3

Dzień witamy przy wodospadzie Skogafoss.. Kolejne punkty naszej wyprawy to niesamowita czarna plaża-Reynisfjara , wraz z niebezpiecznymi falami oceanu. Spędzimy tutaj chwilę podziwiając formy skalne powstałe podczas erupcji wulkanu. Później swoje obiektywy skierujemy na Dyrholaey, malownicze klify, gdzie pożegnamy dzień. Zatrzymamy się w miejscowości Vik, na drobne zakupy. Następnie czeka nas ok 100 km podróż do kolejnych perełek fotograficznych.

Dzień 4

Wstajemy wcześnie rano by wybrać się w kierunku jednej z największych atrakcji- mianowicie Diamentowej plaży i zatoki lodowcowej Jokulsarlon. Poranek przywitamy na tej właśnie plaży, a następnie udamy się do zatoki by podziwiać niesamowite formy lodowe. Kolejnym etapem dnia będzie przejazd w okolice lodowca Svínafellsjökull, gdzie z bliska będziemy mogli obserwować czoło lodowca wraz z jego lodowymi formami. Dzień planuję zakończyć w okolicy Kanionu Fjaðrárgljúfur. 

Dzień 5

Ostatni poranek na Islandii rozpoczynamy na Czarnej Plaży lub w jej okolicach. Następnie powoli zaczynamy się kierować w stronę Reykjaviku, zatrzymując się przy ciekawszych miejscach do fotografowania. Jeśli czas pozwoli to zatrzymamy się w stolicy Islandii by spróbować lokalnych przysmaków :) 

Zapisz się na warsztaty :)
Dziękuję za zgłoszenie! Skontaktuję się z Tobą najszybciej jak będę mógł i podam resztę niezbędnych danych :)
*Wysyłając mi wiadomość poprzez ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją twojego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania i przesłania Ci mojej odpowiedzi. Informuję Cię, że przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest  Paweł Uchorczak z siedzibą w Opolu, ul. Rzeszowska 4/3.

Inne warsztaty

Powrót na górę.