Gruzja-warsztaty fotograficzne 22.06-1.07

Szczegóły poniżej

fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
fot. Magdalena Konik
Dzień 1 22.06.2023
Wylot z Warszawy – Okęcie do Tbilisi ok 23:00

Dzień 2 23.06.2023
Przylot do Tbilisi ok 4.00 nad ranem. Przejedziemy na odpoczynek do hotelu do Tbilisi. Po późnym śniadaniu udamy się na spacer po mieście, by zorientować się w terenie i poznać miejskie smaczki fotograficznie. Wieczorem udamy się na pierwszą powitalną suprę (biesiadę). 

Dzień 3 24.06.2023
Po śniadaniu wyjeżdżamy na Gruzińską Drogę Wojenną odwiedzając po drodze pięknie położoną nad turkusowym jeziorem twierdzę Ananuri oraz pomnik przyjaźni gruzińsko-rosyjskiej z oszałamiającym widokiem na Czarci Wąwóz i pasmo Kaukazu. Po przejechaniu przez przełęcz Krzyżową (2399 m n.p.m.) udamy się obok starych tuneli przeciwlawinowych do wsi Kobi. Jeśli pogoda pozwoli wjedziemy naszymi autami terenowymi nieco w głąb Doliny Truso – jednej z najpiękniejszych na Kaukazie, by wśród poosetyjskich ruin wiosek podziwiać majestatyczne góry. Późnym popołudniem dojedziemy do Stepantsmindy, gdzie noc spędzimy w rodzinnym pensjonacie. 

Dzień 4 25.06.2023
Jeśli warunki drogowe oraz pogodowe pozwolą, będzie możliwy wjazd na płaskowyż przy klasztorze Św. Trójcy nad wsią Gergeti, skąd pięknie widać Kazbek oraz oblewaną słońcem dolinę. Po śniadaniu i chwili odpoczynku udamy się do wsi Kobi, skąd kolejką gondolową pojedziemy na płaskowyż góry Sadzele (ok. 3000 m n.p.m.) skąd spojrzymy jeszcze raz na region Khevi, a z odrobiną pogodowego szczęścia na Kazbek z drugiej strony. Wrócimy do turkusowego jeziora i tam przez góry przejedziemy do Telavi – stolicy regionu winnego – Kachetia. Tam wieczorem czeka nas samodzielne przygotowywanie czurczcheli (orzechy oblane masą z soku owocowego), degustacja wina z miejscowej winnicy oraz pieczenie chleba w tradycyjnym piecu Tone.  

Dzień 5 26.06.2023
Po śniadaniu udamy się na miejski bazar w celu zakupu serów i owoców na piknik na górką łąkę, która z pewnością przyspieszy bicie serca. Z Telavi udamy się do Pszaweli i tam skręcimy na górską drogę do Tuszetii – najdzikszej i jednocześnie z najbardziej autentyczną kulturą regionu, który graniczy z Dagestanem i Czeczenią. W zależności od pogody i natężenia ruchu zatrzymamy się na przełęczy Abano (2850 m n.p.m.) lub poniżej na piknik. Po drodze będzie wiele czasu i możliwości na piękne zdjęcia krajobrazowe. Miejsce może być nadmiarem emocji dla osób z lękiem wysokości. Późnym popołudniem dojedziemy do Dolnego Omalo, gdzie na biesiadę i nocleg zatrzymamy się u lokalnych gospodarzy. 

Dzień 6 27.06.2023
Przy dobrych warunkach pogodowych możliwe wyjście na wschód słońca powyżej wioski lub na łąkę pod wioską. Po śniadaniu zostawiamy nasze bagaże w pensjonacie i wyruszamy do doliny Pirikity Alazani. Najpierw udamy się do Dano, wyżej położonej wsi skąd pójdziemy na mały spacer po okolicznych górkach by dotrzeć do twierdzy Kvavlo. Następnie zejdziemy do wsi Darlto, odrestaurowanej z domami obronnymi. Stamtąd udamy się na lunch do zaprzyjaźnionej gospodyni, która mieszka w kolejnej wsi – Czeszo. Po lunchu odwiedzimy jeszcze pobliską Parsmę. W zależności o czasu i pogody, w drodze powrotnej do Omalo wejdziemy jeszcze na zachód słońca na twierdzę Keselo

Dzień 7 28.06.2023
Po śniadaniu - Kolejny dzień w Tuszetii - Dolina Gomecari z wiszącą nad przepaścią wioską Doczu oraz pięnie położoną Beghelą i Dżwarboseli, gdzie zatrzymamy się na lunch. Do tego przełęcz Ghele i panorama na całą Tuszetię z góry. Na noc wrócimy do Omalo

Dzień 8 29.06.2023
Po śniadaniu udamy się przez góry do Kachetii, gdzie odwiedzimy lokalną winnicę na degustację. A następnie na noc dojedziemy spektakularnie połozonego Sighnaghi, nazywanego miastem miłości, przez swoją romantyczną atmosferę. Rozciąga się stamtąd widok na Dolinę Alazańską oraz pasmo graniczne Kaukazu. Zostaniemy tam równiez na noc.

Dzień 9 30.06.2023
Po wczesnym śniadaniu przejedziemy do Udabno, gdzie za czasów komunistycznych przesiedlono Swanów - zdjecia w wiosce oraz plener przy kolorowych wzgórzach przy monastyrze Dawid Daredży połozonym przy granicy z Azerbejdżanem. Po południu wrócimy do Tbilisi i mamy czas na samodzielne chodzenie po mieście. Wieczorem uroczysta supra pożegnalna z pokazem regionalnych tańców gruzińskich. Nocleg w Tbilisi

Dzień 10 01.07.2023
Ok 2.30 wyjazd na lotnisko, odprawa i powrót do Polski.

Cena: 940 euro / os.*przy min. 8 osobach płatnych
+ 800zł warsztaty fotograficzne
Cena: 850 euro / os.*przy 10 osobach płatnych
+ 800zł warsztaty fotograficzne

Cena obejmuje:
- transport – auta terenowe Mitsubishi Delica, transport z/na lotnisko, transport w czasie trwania wycieczki
- wyżywienie 3 razy dziennie – śniadanie, lekki lunch (w drodze w formie pikników), obiadokolacja (w tym uroczysta supra w Tbilisi z pokazem tańców regionalnych)
- zakwaterowanie – noclegi w pensjonatach rodzinnych i 1 nocleg w namiocie (zapewniamy namioty 2-osobowe i maty samopompujące/materace, trzeb zabrać własny śpiwór)
- opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika na całej trasie
- degustacje wina, wstęp do parku narodowego i wszelkie bilety
- warsztaty fotograficzne pod okiem Pawła Uchorczaka,

Cena nie obejmuje:
- biletów lotniczych do/z Tbilisi do Polski
- ubezpieczenia
Zapisy u mnie- następnie przekazuję kontakt do biura podróży w sprawie dogrania wszystkich formalności.


Czy te warsztaty są dla mnie? 
Jeśli chcesz poznać tajniki fotografii krajobrazu, dowiedzieć się jak robi się profesjonalne zdjęcia pejzażowe. Jakich technik używam w swoich fotografiach a przy tym poznać innych zapalonych fotografów to odpowiedź jest tylko jedna :)
Na warsztatach zaczynam od podstaw fotografii także, nie musisz mieć żadnej wiedzy by brać udział w warsztatach. Wszystkiego Cię nauczę, by poprawić jakość Twoich zdjęć. Podczas trwania warsztatów masz moją stałą opiekę w doborze odpowiednich ustawień, użycia filtrów oraz podpowiedzi dotyczące kompozycji.
Jaki sprzęt muszę posiadać na warsztaty? 
Nie ma wymogów dotyczących sprzętu który musi być na warsztatach. Uczę na takim sprzęcie jaki posiada uczestnik. Dużym plusem jak Twój aparat ma tryb manualny, dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć i ćwiczyć zasady ekspozycji. Mile widziane akcesoria na warsztatach to : statyw, filtry(nie musisz kupować na siłę- jak nie wiesz jakie to napisz do mnie), pilot/wężyk spustowy. W kwestii sprzętu możesz śmiało mnie pytać. 
Jak zapisać się na warsztaty? 
Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na tej stronie. Możesz zapisać się również przez mój email- puchorczak@gmail.com W razie pytań proszę pisać lub dzwonić +48 503309544. Zapraszam Cię serdecznie do grupy warsztatowej na Facebooku
-> GRUPA WARSZTATOWA
Do zobaczenia na warsztatach! 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Zapisz się na warsztaty :)
Dziękuję za zgłoszenie! Skontaktuję się z Tobą najszybciej jak będę mógł i podam resztę niezbędnych danych :)
*Wysyłając mi wiadomość poprzez ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją twojego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania i przesłania Ci mojej odpowiedzi. Informuję Cię, że przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest  Paweł Uchorczak z siedzibą w Opolu, ul. Rzeszowska 4/3.

fot. Magdalena Konik

fot. Magdalena Konik

Inne warsztaty

Powrót na górę.